تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹| تعداد نظرات : 0
مدل های دیوارکشی باغ ویلا


در مجله آموزشی فدک ملک که موضوعیت اصلی آن ویلا در شهریار است، به بررسی جزئیات و ویژگی های مختلف باغ ویلا ها می پردازیم.

موضوع این مطلب، دیوار کشی باغ ویلا است.

ما با معرفی انواع مدل ها دیوارکشی باغ ویلا ،مناسب ترین انتخاب برای شما را در اختیارتان قرار می دهیم. با مطالعه این مقاله قادر خواهید بود انواع دیوارکشی ها با انواع مختلف مصالح ساختمانی به صورت جز به جز بشناسید.

باهم آشنا بشویم که کدام دیوار هزینه کمتری دارد و همچنین کدام دیوارکشی محکم تر است؟ با مد روز ترین و جدید ترین ایده ها برای دیوار کشی بیشتر دیده شوید!

چه دیواری مناسب باغ من است؟

انتخاب دیوار برای باغ شما به فاکتور هایی مثل منطقه آب و هوایی ، باغ ویلا های درون شهرکی ، میزان هزینه ای که میخواهید پرداخت کنید و البته به نوع باغ بستگی دارد.

واضح است اصلی ترین دلیل برای دیوار کشی مشخص شدن زمین شما و جلوگیری از ورود افراد به آن است. منطقه ای که در آن قصد خرید زمین و یا ساخت باغ ویلا دارید را  باید از نظر امنیتی کاملا باید بررسی کنید تا به انتخاب دیوارکشی به شما کمک کند.

اگر کمی عمیق تر بخواهیم به قضیه دیوار کشی فکر کنیم، دیوارکشی بر روی ظاهر باغ ویلا به شدت اثر میگذارد و ممکن است یکی از عامل ها شیک شدن ویلا شما شود.

۱۰ مدل از دیوارکشی روز دنیا!

دیوارکشی با گذر زمان متنوع تر شد و به زیبا ترین نوع دیوارکشی رسید در زمان ها گذشته اولین دیوار های کاه گلی بودند که این روز جدید ترین دیوار تحت عنوان دیوار سبز نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

مبحث دیوار کشی در حال حاضر یکی از مورد توجه ترین مبحث برای دکوراسیون باغ ویلاها است که با هزینه های مختلف میتوانید ساده ترین دیوار و  یا خفن ترین دیوار را  انتخاب کنید

 1. دیوار کاه گلی
 2. دیوار آجری
 3. دیوار بتنی
 4. دیوار سنگی
 5. دیوار بلوکی
 6. دیوار سبز
 7. دیوار توری یا همان فنس ها
 8. دیوار نرده فلزی
 9. دیوار نرده چوبی
 10. دیوار های پیش ساخته

با کاه گل هنوز هم دیوار کشی میکنند؟

دیوار کشی کاهگلی

بله ! در روستاها و مناطق کویری خشک و حتی در شهر ها نیز با کاه گل دیوار کشی میکنند ولی بیشتر برای زمین ها و باغ های خالی برای مشخص کردن حریم باغ به صورت دیوار کوتاه دیوارکشی میشود.

دیوار و سازه های کاه گلی در باغ رستوران ها برای فضا سازی و اجرای طرح های قدیمی مورد استفاده قرار میگیرد و فضایی خاطره انگیز و جذاب را پدید می آورند.

دیوارهای کاه گلی با طرح و ایده های خودتان نیز قابلیت دیوار کشی را دارد ساده ترین این نوع دیوار از نظر هزینه کمترین هزینه را در بین انواع مختلف دیوارکشی ها دارد . برای بنا کردن دیوار کاه گلی باید پی ریزی بتنی انجام شود تا وزن دیوار را خنثی کند.

دیوار آجری این روزها طرفدار زیادی ندارد!

دیوار کشی آجری باغ ویلا

آجر را در کشور ما با مناسب ترین قیمت میشود تهیه کرد ولی چون ساخت آن نسبت به دیوار بلوکی زمان بیشتری میبرد و همچنین تراز کردن دیوار آجری کمی سخت است این روزها دیوار های آجری جای خود را به دیوار بلوکی داده اند.

از طرفی برای اجرا دیوار آجری میزان زیادی سیمان لازم است که این امر باعث بالا بردن قیمت دیوار آجری میشود ولی نباید فراموش کرد که دیوار آجری یکی از مقاوم ترین هاست.

نکته ی ویژه برای دیوار آجری این است که میتوانید از ترکیب آجر و نرده های چوبی یا فلزی نیز استفاده کنید در این صورت ممکن است با ایده های مهندس طراح یک دیوار لاکچری و خاص برای باغ ویلا بچینید.

دیوار بتنی و انواع مختلف آن!

دیوار کشی بتنی باغ ویلا

دیوار بتنی یا به صورت پیش ساخته است و یا به صورت نرده های بتنی. بتن از مصالحی مثل سیمان و … تشکیل میشود که به شدت سنگین و محکم است.

شما هر روز دیوار های بتونی پیش ساخته را در سطح شهر میبینید . دیوار های که شهرداری برای حفظ حریم زمین هایی که متعلق به شهرداری است استفاده میکند دیوار های  پیش ساخته ی بتونی است .

این دیوار های پیش ساخته بتنی بیشتر برای فضا های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد آن چنانی در دیوار کشی باغ ویلا ندارد.

نرده های بتنی به شکل نرده طراحی و قالب بندی شده اند و کوتاه هستند که بیشتر برای باغچه ها بکار می روند که خیلی فانتزی هستند این نرده های بتنی گاهی تحت عنوان جدول های دور باغچه نیز مطرح میشوند.

دیوار سنگی برای دیوارکشی باغ ویلا

دیوار کشی سنگی باغ ویلا

این نوع دیوارکشی هم قدمت بالاییی دارد و در دیوارکشی از سنگ ها بزرگ با مواد چسبنده مثل سیمان استفاده میشوند که در گذشته کاه گل به جای سیمان استفاده میشد همچنین این نوع دیوار کشی هم هزینه ی معقولی دارد.

با مد نظر قرار دادن اندازه ی سنگ ها آن ها را به صورت حرفه ای به گونه ای کنار هم قرار میدهند که فضای خالی بین دیوار نماند و فضا های بسیار کوچک بین سنگ ها با سیمان و مصالح پر خواهد شد.

این روز ها کارگاه ها و شرکت های سنگ بری با ارائه تخته سنگ های فانتزی و شیک در اندازه های منظم برای دیوار کشی دیوار های بسیار لوکسی را برایتان در نظر گرفته اند.

دیوار توری سنگی چگونه است؟

یکی از انواع دیوار سنگی ، دیوار های توری سنگی است که از به روز ترین و جدید ترین دیوار ها به حساب می آیند و به آن دیوار گابیونی میگویند که بیشتر از جاده سازی ، سد سازی و ایجاد دیوار محافظ از آن استفاده میشود .

این روزها برای ایجاد تفاوت در دکوراسیون و دیوار کشی های متفاوت برای باغ ویلا هم از این نوع دیوار استفاده میشود.

دیوار توری سنگی از یک قطعه فلزی توری شکل به شکل قفس ساخته شده که درون آن را با تخته سنگ ها کوچک و بزرگ پر میکنند.

دیوار بلوکی را به سرعت اجرا کنید!

دیوارکشی بلوکی باغ ویلا

در این مطلب بیشتر منظور از بلوک ، بلوک های سیمانی است ولی بلوک های سفالی هم هست که بکار میرود و با خاک ساخته شده و در کوره خشک میشوند.

بلوک های سیمانی چون اندازه ی بزرگی دارند به سرعت میشود با آن ها دیوار ساخت  اگر به شمال کشور سفر کردده باشید و دقت کرده باشید اکثر باغ ها و خانه با دیوار های بلوکی دیوارکشی کرده اند.

برای دیوار های بلوکی هزینه ی کمی باید بدهید و نسبت به دیوار های آجری سیمان کمتری برای محکم کردن دیوار میخواهند ولی از معایب این دیوار ها میشود به مقاومت نسبتا پایین آن ها اشاره کرد.

دیوار سبز چیست؟

دیوار سبز باغ ویلا

دیوار سبز یا دیوار زنده نوعی دیوار است که سطح آن با انواع مختلف پوشش های گیاهی پوشیده شده است. دیوار سبز با توجه به محیط بیشتر در منطقه های معتدل و مرطوب مورد استفاده قرار میگیرد.

دیوار سبز در مباحث علمی با اسم VCWV شناخته میشود یا میتوان گفت دیوار زیستی است بر روی این دیوار گیاه های رونده قرار داده میشود تا تمام سطح دیوار پوشیده شود و با هرس کرد مداوم جلوه ای جدید و خاص دارد.

دیوار سبز بیشتر در فضاهایی مثل:

 • دیوار هایی که منظره ی خوبی ندارند
 • حیاط ها و بالکن ها برای جلوگیری از دید
 • اماکنی که نیاز به سر زنده شدن دارند تا فضای بی روح از بین برود
 • مکان هایی که نیاز به فضا سازی دارند.

استفاده می شوند تا تاثیر مثبتی که به فضا میگذارند چشم بیاید و با زیبا کردن محیط حس خوبی را همراه خود بیاورد .

استفاده از دیوار سبز در دیوارکشی

استفاده از دیوار سبز در دیوارکشی باغ ویلا به صورت کامل زیاد کاربرد ندارند زیرا هم رسیدگی به آن ها کار سختی استو هم مصرف آب را بالا میبرد حتی جلوه ی خیلی خوبی ندارد.

در دیوار کشی باغ ویلا اگر بخواهند از دیوار سبز بهره ببرند سعی میکنند قسمتی از یک دیوار را برای دیوار سبز بودن آماذه کنند زیرا دیوار اولیه ای که گساه روی آن رشد خواهد کرد باید در برابر آب مقاوم باشد و به راحتی خراب نشود.

فنس سبز باغ ویلا

با داشتن دیوار زنده در دیوارکشی باغ ویلای خود یکی زا جدیدترین ایده های دنیا را در باغتان پیاده میکنید و این گیاهان لوکس بودن باغ را به شما هدیه میکنند.

دیوارکشی با توری و فنس

دیوار کشی باغ ویلا با فنس

فنس و یا طور به صورت متری خریداری می شود و به راحتی طی چند ساعت ،کوتاه ترین زمان نصب را به خود اختصاص داده است . توری و یا فنس هم برای مشخص کردن شخصی بودن زمین و حریم ملک مورد استفاده قرار میگیرند .

برای نصب فنس ها ابتدا میله های فلزی با فاصله های مشخص از هم نصب شده تا توری با مفتول به آن ها وصل شود و ثابت بماند.

در خیلی از باغ های برون شهری و  یا باغ های کنار جاده امکان استفاده از دیوار های دیگری به جز فنس و تور وجود ندارد و شما مجبورید تا از توری استفاده کنید.

دیوارکشی با نرده فلزی و نرده چوبی در فضا خاص !

نرده کشی باغ ویلا

نرده های فلزی و چوبی یکی از پر کاربرد ترین دیوار ها در اروپا به حساب می آیند. نرده های فلزی نرده های ساخته شده ای در کارگاه است که بعد از آوردنشان به محل نصب با لولاها و یا جوشکاری متناسب با فضا کنار هم چیده میشوند.

نرده های چوبی هم تخته چوب هایی هستند که از قبل برش خورده اند و در محل مثل پازل کنار هم قرار میگیرند و با میخ و چسب و … به هم متصل میشوند

در کشور های اروپایی به خاطر اینکه بیشتر خانه ها ویلایی است و دور تا دور آن ها حیاط و فضای سبز است از نرده های فلزی یا چوبی برای دیوار کشی استفاده میکنند.

مقایسه نسبی نرده های فلزی و چوبی با فنس

نرده کشی چوبی باغ ویلا

نرده فلزی نسبت به فنس و توری زیبا تر است و همچنین طول عمر بیشتری دارد . اگر برای دیوارکشی دور باغ میخواهید یکی از نرده فلزی یا فنس را انتخاب کنید نرده های فلزی بهتر هستند ولی در عین حال گران تر نیز می باشند.

مشکل اصلی نرده های چوبی این است که بیشتر از دیگر نرده ها نیاز به مراقبت دارند تا موقعی حشره نزنند و در مجاورت با آب خیلی قرار نگیرند وگرنه طبله میکنند و بعد از مدتی از بین میروند.

با انواع دیوار های پیش ساخته به طور خلاصه آشنا شوید!

ویلار پیش ساخته باغ ویلا

اولین نوع دیوار های پیش ساخته بتنی است که در قسمت دیوار بتنی از آن صحبت کردیم این دیورا ها در ابعاد مشخصی ساخته میشوند و در بین انواع دیوار های پیش ساخته فقط از این نوع دیوار برای دیوار کشی باغ و ویلا ممکن است استفاده شود.

از دیگر مدل های دیوار پیش ساخته مدل گچی، کنافی ، یونولیتی و چوبی است . نوع چوبی شاید در دور باغچه و حیاط و باغ نیز استفاده شود ولی به عنوان یک حصار است نه دیوار و بیشتر برای دیوار کلبه های چوبی و سازه های چوبی است.

بیشتر مدل های از پیش ساخته شده برای جدا سازی و ایجاد فضاهای مخصوص در داخل ساختمان است و لازم به ذکر است دیوار پیش ساخته یونولیتی در ساخت با استقاده از توری های فلزی قابلیت استفاده دارند.

مطلب مرتبط: همه چیز در مورد ویلای پیش ساخته

مزایا و معایب دیوار های پیش ساخته در یک نگاه!

این نوع دیوار ها متناسب با فضا شما طراحی میشوند و وزن سبکی دارند همچنین به راحتی میتوان آن را به محلی که نصب در آن صورت میگیرد انتقال داد و همچنین نیروی انسانی زیادی برای اجرای دیوار ها نیاز نیست.

برای معایب آن ها میتوان اشاره کرد که به جز موارد خاص بیشتر برای فضاهای بسته مورد استفاده قرار میگیرند و همچنین در مدل های گچی و کنافی و چوبی انتقال صدا از دیوار به راحتی صورت میگیرد.

کدام نوع دیوارکشی ارزان تر است؟

دیوار کشی ها برای یک باغ میلیونی هزینه دارد ولی بستگی به نوع دیوار انتخابی شما هزینه ها بالا پایین میشود ارزان ترین دیوار دیوار کاه گلی است که تقریبا دیگر استقاده از آن منسوخ شده است.

ارزان ترین نوع دیوار ،دیوار بلوکی است که تقریبا نیاز کامل افراد را برطرف میکند ولی خب آنچنان ظاهر شیک و شکیلی ندارد.

دیوار های آجری و سنگی هم قیمت خیلی سنگینی ندارند ولی کمی گرانتر هستند و در عوض ظاهر زیبایی دارند، مخصوصا تفاوت بین دیوار آجری و بلوکی بسیار کم است و بلوک کمی گران تر از آجر ولی سیمانی که برای دیوار بلوکی اتفاده میشود کمتر از دیوار آجری است.

دیوار کشی با دیوار های کوتاه یا بلند؟

بلندی دیوار به خود شما بستگی دارد و از هرکدام که بخواهید میتوانید برای دیوار استفاده کنید ولی نکاتی را باید بدانید.

اولا باغ ویلا دارید یک باغچه یا یک زمین خالی !

برای زمین ها خالی بیشتر از دیوار های کوتاه استفاده میکنند ولی اگر در باغ ویلا بخواهید دیوار کشی کنید به علت بودن ساختمان و تجهیزات با ارزش از دیوار های بلند استفاده میکنند.

اگر در شهرک باغ ویلایی دارید باید مطابق با قانون و قواعد شهرک دیوارکشی کنید و اگر قانونی نیست به علت بالا بودن امنیت در شهرک میتوانید از دیوارچینی کوتاه استفاده کنید.

گاهی اوقات بلند یا کوتاه بودن دیوار متناسب با سبک ویلا در نظر گرفته میشود ویلا های لاکچری هم ممکن است دیوار های کوتاه داشته باشند و یا دیوار بلند این بستگی به ظاهر و سبک ساختمان دارد.

امیدوارم مطالب فوق مورد توجه تان واقع شده باشد و بتوانید بهترین گزینه را برای باغ ویلایتان انتخاب کنید و اقدام به زیباترین دیوارکشی برای باغتان کنید.

خرید باغ ویلا در شهریار

مشاورین املاک فدک ملک، شما را راهنمایی می کنند تا بهترین گزینه های خرید باغ ویلا در شهریار را با مناسب ترین قیمت بیبابید.

خرید ویلا در کردزار شهریار، ولفجر، وحیدیه و تیسفون با بهترین شرایط در فایل های صفحه اصلی فدک ملک ببینید.

کاربر گرامی اگر سوالی در این زمینه دارید یا نکته ای وجود دارد که ما به آن اشاره نکردیم می توانید در بخش نظرات آن را با ما درمیان بگذارید.

مطالب مشابه

روش های متفاوت برای آبیاری باغ ویلا

روش های آبیاری در باغ ویلا را بدانید! درختان و گیاهان را سیراب کنید تا به صورت […]

شهریور ۱۰, ۱۳۹۹
نورپردازی باغ ویلا

نورپردازی باغ ویلا

نورپردازی باغ ویلا و تمام اطلاعاتی که قبل اقدام به خرید چراغ ها، باید بدانید! انواع سبک […]

اسفند ۲۵, ۱۳۹۸
بهترین درخت های میوه برای باغ ویلا در شهریار

بهترین درخت های میوه برای باغ ویلا در شهریار

همانطور که در مطالب قبل بیان کردیم شهریار بهترین منطقه برای داشتن باغ ویلا است. آب و […]

اسفند ۱۸, ۱۳۹۸
نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما در ارتباط باشید

در تمامی روزهای هفته می توانید با مشاورین املاک فدک در ارتباط باشید