تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۹| تعداد نظرات : 0
مراقبت های ویژه باغ ویلا

با مطالعه این مطلب میتوانیم بیشتر مراقب های ویژه باغ ویلا را از زمانی که اقدام به خرید باغ میکنید تا وقتی که بخواهید یک باغدار و ویلا دار حرفه ای شوید برایتان پوشش دهیم.

تمامی سوالاتی که در ذهن باغداران پیش می آید و نمیدانند از کجا پاسخ آن ها را به دست آوردند در این مقاله به راحتی در دسترسشان قرار میگیرد.

مگر مراقبت از باغ ویلا نکات خاصی دارد؟

مراقب و نگهداری برای هر ملک و وسیل ای ضروری است این قاعده برای باغ ویلا نیز صدق میکند و اگر میخواهید باغ ویلایی تمیز و سرزنده داشته باشد نکات ویژه ای را باید بدانید.

این مقاله سرشار از نکات آموزشی است تا بدانید : درختان چه زمانی به کود نیاز دارند؟ آیا شیروانی نیاز به چک شدن و تعویض دارد؟ از استخر چگونه نگهداری کنیم؟ و … اکثر سوالاتی که در ادامه کمک حال شما برای رسیدگی به باغ ویلایتان است.


شاید دوست داشته باشید:

برآورد قیمت و هزینه ساخت باغ ویلا


مورد توجه ترین نقاط برای رسیدگی در باغ

مراقبت از باغ ویلا
 • دیوارکشی دور تا دور باغ
 • استخر
 • قسمت باغی مثل درختان  و آبیاری
 • سقف ویلا
 • لوله کشی ها
 • دوربین های مدار بسته
 • سیستم های گرمایشی و سرمایشی

 دیوار های اطراف باغ شما و اصلی ترین دلیل برای مراقبت!

بیشترین ویلاهایی که باید به صورت مداوم دیوارکشی را چک کرد در مناطق کوهستانی قرار دارد و داخل شهرک نیستند ولی آنطور نیست که دیگر ویلاها نیاز به این نوع مراقبت نداشته باشند.

از طرفی دیوار ها ممکن است بر اثر سرما و گرما دچار ترک بشوند و برای جلوگیری از تخریب باید به سرعت مرمت شوند.

از طرفی دیگر حیوان هایی مثل روباه برای وارد شدن به باغ شما از زیر دیوار تونلی حفر میکنند و زیر دیوار را خالی میکنند با چک کردن مداوم میتوانید این چاله ها را پر کنید و همچنین با استفاده از سیمان و … راه ورودشان را ببندید.

مطلب پیشنهادی: موارد تاثیرگذار در دکوراسیون باغ ویلا

آبیاری درختان در فصول سرد و گرم

 با اینکه انواع فاکتور ها در آبیاری درخت تاثیر دارد و متناسب با آب و هوا ،نوع درخت ،سن درخت و … میزان آبیاری متفاوت است اما درختان در تمامی فصل های سال نیاز به آبیاری دارند.

بیشتر بر این باورند در فصول زمستان چون درخت به خواب زمستانی میرود نیاز چندانی به آبیاری ندارد در صورتی که درختان برای زنده ماندن نیاز به آبیاری در زمستان نیز دارند.

آبیاری روزانه در روزهای گرم تابستان!

در فصل تابستان به علت گرمای شدید و تابش مستقیم نور خورشید درختان به میزان آب بیشتری برای زنده ماندن و رشد کردن نیاز دارند پس هر روز با آبیاری درختان را سیراب کنید.

سعی کنید در اول صبح گیاهان را آبیاری کنید زیرا با تابش خورشید گیاهان بی آب نباشند و همچنین اگر در زمانی که آفتاب می تابد شروع به آبیاری کنید ممکن است باعث پوسیدگی گیاه شود.

در زمستان هم باید گیاهان و درختان را آبیاری کرد؟

 حتماً همین طور است! برای رشد درست گیاهان در زمستان نیز درختان نیاز به آبیاری دارند تا بتوانند در فصل بهار میوه و یا شاخ و برگ خوبی بدهند

در زمستان به دلیل وجود داشتن بارندگی های مکرر تقریبا با ماهی دو مرتبه آبیاری خیالتان راحت خواهد بود که درختان پر باری در بهار خواهید داشت.

نکته ی طلایی در مراقب و آبیاری درختان

مراقب و آبیاری درختان

در خصوص آبیاری قطره ای نکته ای مطرح است و آن این است که واشر ها و شیر های پای هر درخت ممکن است با خاک پوشیده بشوند و مانع از خروج آب از شلنگ شوند با چک کردن مداوم آنها از سیراب شدن درختان مطمین شوید.

توجه ویژه به سقف ویلا، چه شیروانی باشد و چه ایزوگام!

زمانی که سقف دچار مشکل شود در فصول پر بارش با مشکل جدی مواجه میشوید با نفوذ آب به سقف چکه میکند و اگر سقف رنگ باش تبله های بزرگ روی سقف ایجاد میشود و برای سقف های چوبی آن را از بین میبرد و چوب باد میکند.

سقف ایزوگام با پاره شدن و از بین رفتن باعث عبور آب میشود و بیشتر زمانی متوجه میشوید که لکه های نم روی سقف ظاهر شود یا از میان چوب های سقف آب چکه کند اما با چک کردن مداوم میتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید.

شیروانی ها طول عمر مشخصی دارند و بعد از حدود ۱۰ الی ۱۲ سال تمامی شیروانی ها باید تعویض شوند وگرنه به صورت مرتب باید آن را تعمیر کنید.

موارد مهم در نگهداری از استخر ویلا

 مراقبت از استخر و تمیز نگه داشتن آن مقوله ی بسیار طولانی است که با خواندن مقاله ی تمیز نگه داشتن آب استخر میتوانید اطلاعات کاملی کسب کنید.

مواردی که باید در نگهداری استخر رعایت کنید!

 • استفاده ی مداوم از کلر ، کات کبود ، زاج و …
 • شست و شوی کامل استخر بعد از هر بار تخلیه و پر کردن آن
 • استفاده از اسکیمر و جاروبرقی استخر
 • چک کردن مداوم تاسیسات تصفیه
 • هر چندوقت یک بار باید بک واش کنید
 • اجسام خارجی مثل برگ و شاخه و … را از استخر خارج کنید.

مطلب مرتبط: نکات مهمی در خصوص نورپردازی باغ ویلا

دوربین مداربسته با سلامت کامل داشته باشید

دوربین های مدار بسته که در فضایی باز نصب میشوند گاهی به دلیل گرد و غبار و باران ممکن است لنزشان کثیف شود و به خوبی تصویر برداری نکنند با چک کردن دوربین ها از مانیتور مطمئن شوید تصویر وضوح کامل داشته باشد.

حواستان باشد دوربین به طور مداوم در حال ضبط باشد و نکند بعد از اتفاقی پشیمانی به بار آید که باید بیشتر توجه میکردید .

سیستم های سرمایشی و گرمایشی هر سال نیاز به سرویس دارند!

هر نوع سیستمی برای تابستان ها گرم و زمستان های سرد استفاده میکنید نیاز دارند سرویس شوند و در موقع استفاده از آن ها و راه اندازی مثل روز اول باید شروع به کار کنند این سیستم ها انواع کولر های آبی ، کولرهای گازی ، بخاری های گازی و حتی پکیج باید رسیدگی ویژه شوند تا خراب نشوند و به کلی از کار نیافتند .

لوله کشی و نشتی آب به دیوار

لوله کشی آب در ساختمان گاهی مشکل ساز میشود که میتوانید در سکوت به مسیر های لوله ها گوش دهید و اگر صدای چک چک می آمد لوله ها نشتی داشته و با متخصص مشورت کنید از لوله کش کمک بخواهید تا مشکل جدی نشود.

همچنانن اگر فشار یک شیر خاص کم شده باشد لوله ی متصل به آن نشتی دارد که در این صورت هم نیاز به لوله کش دارید.

امیدوارم مطلب فوق مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد و بتوانید به بهترین شکل از باغ ویلا خودتان نگهداری کنید.

املاک فدک ملک

گروه مشاورین املاک فدک ملک، متخصص در امور مشاوره خرید و فروش ویلا در شهریار می باشند و با مشورت با پشتیبانی این وب سایت، می توانید بهترین انتخاب را برای سرمایه گذاری و خرید یک باغ مقرون به صرفه داشته باشید.

همچنین با کلیک بر روی لینک ویلا در شهریار می توانید تمام فایل های فروشی و اجاره ای این شهرستان را با تصویر و جزئیات مشاهده نمایید.

کاربر گرامی اگر سوالی در این زمینه دارید یا نکته ای وجود دارد که ما به آن اشاره نکردیم می توانید در بخش نظرات آن را با ما درمیان بگذارید.

مطالب مشابه

ویلا در شهریار یا شمال

میخوام ویلا بخرم؛ تو شمال بخرم یا همین شهریار !؟

همیشه در مورد خرید ویلا در شهریار گفته ایم اما این بار قصد داریم بدون هیچ تعصبی […]

مرداد ۷, ۱۳۹۹
سرمایه گذاری در باغ ویلا یا بورس؟

سرمایه گذاری در باغ ویلا بهتر است یا بورس ؟

این روزها شاهد این هستیم که خیلی از افر اد سرمایه های خود ر ا در بورس […]

تیر ۲۲, ۱۳۹۹
سگ نگهبان باغ ویلا

انتخاب بهترین سگ نگهبان برای باغ ویلا

سلام در این مقاله از مجله باغ ویلا در شهریار، قصد داریم به موضوع نگهبانی و سگ […]

خرداد ۲۱, ۱۳۹۹
نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما در ارتباط باشید

در تمامی روزهای هفته می توانید با مشاورین املاک فدک در ارتباط باشید