ویلا در شمال یا اطراف تهران

در چند سال اخیر،خرید ویلا در شمال با موانعی رو به رو شده است که خیلی از افراد از آن بی خبر هستند. اما این مشکل در ویلاهای تهران و اطراف وجود ندارند.

موضوعی که امروز قرار است به بررسی آن بپردازیم، ریسک خرید ویلا در شمال کشور است!

ویلا در شمال یا اطراف تهران
ویلا در شمال یا اطراف تهران

اگر شما نیز قصد خرید چنین ویلایی را دارید، لطفا قبل از اقدام به نکات زیر توجه کنید:

  • فصل خرید و فروش ویلاهای شمال، اغلب فصل بهار است. در این مواقع، به دلیل فرارسیدن ایام نوروز و بالا رفتن سطح تقاضا، میزان خرید و فروش به طرز چشم گیری افزایش میابد، بنابراین اگر شما خریدار چنین ملکی باشید، باید به دلیل بالا رفتن قیمت در چنین اوضاعی، باید هزینه ای چند برابر پرداخت کنید، این در حالی است که اگر قصد فروش ملک خود را داشته باشید، در سایر فصول سال، قیمت ملک با رکود قابل توجهی مواجه شده و آن را با هزینه ی کمتری از شما خریداری میکنند.
  • در شمال کشور به دلیل طرح مبارزه با جنگل خواری، به بسیاری از ویلا ها مجوز ساخت داده نشده و ممکن است به صورت غیر قانونی بنا شده باشد، و ممکن است با شما برخورد قانونی صورت بگیرد و یا قیمت ویلا به چند برابر پایین تر افت داشته باشد. اما در تهران چنین مشکلی ابدا وجود نداشته و اغلب ویلا ها دارای سند و مجوز ساخت از سوی شهرداری هستند.
  • علاوه بر مجوز ساخت ویلا، در بسیاری از زمین های شمال کشور نیز، اسناد ارائه شده از سوی فروشنده، با زمین ملک مغایرت داشته و یا بر خلاف قوانین ثیت شده، به حریم جنگل و اراضی تجاوز کرده اند. اما در تهران و اطراف آن، تمامی زمین ها دارای سند و مشخصات معتبر است.
  • مورد چهارم وجود دلالان بسیار در خرید و فروش اراضی شمال کشور است. این افراد سودجو باخرید و فروش به موقع املاک خود، باعث به وجود آوردن قیمت های کاذب و غیرواقعی شده اند . در صورتی که در تهران، امکان چنین اتفاقی بسیار پایین است.
  • یکی از ترفندهای فروش ملک در شمال کشور، استفاده کردن از اسامی افراد محبوب و مشهور است! به این صورت که ادعا میکنند فلان خواننده یا فلان بازیگر قبلا در این ویلا سکونت داشته است. در صورتی که چنین ادعایی غیر واقعی بوده و فقط شگردی برای فروش ملک خود است.و این فقط برای فروش است… نه چیز دیگر!
  • در شمال کشور اغلب با بنرها و یا تبلیغاتی مواجه میشوید که قیمت آنها به طرز شگفت انگیزی پایین هستند! مواظب باشید که به دام چنین تبلیغات بی اساسی نیافتید.
  • در مناطق شمالی، بنا به نوع موقعیت ویلا، قیمت آنها نیز متغییر است. ممکن است ویلایی با کمترین امکانات در نقطه ای با موقعیت جغرافیای بسیار عالی باشد، و با قیمت بالایی هم به فروش برسد. پس لزوما قیمت بالا نشان دهنده ی کیفیت بالا نیست.
  • از آنجایی که عمده ی خریداران ویلاهای شمال غیر بومی و با مکان آنها آشنایی ندارند؛ ممکن است دچار فریب خوردگی شده و ملکی نامرغوب خریداری کنند. جالب است بدانید که قیمت ویلا برای ساکنین آن شهرها بسیار مناسب تر از سایر شهر ها است.
  • باید دقت کنید که خرید مطمئنی داشته باشید.برخی از ویلاهای شمال کشور به صورت قول نامه ای خرید و فروش می شوند. به هیچ عنوان ملک بدون سند را خریداری نکنید، حتی اگر مورد تآیید شورای محله و یا روستا باشد.املاک بدون سند، فاقد ارزش قانونی هستند. به یاد داشته باشید که با خرید در پایتخت، ریسک وقوع چنین اتفاقاتی را به حداقل می رسانید. چرا که درصد بسیاری از باغ ویلاهای تهران دارای سند عرصه و اعیان هستند.
  • در شمال کشور، با توجه به ساخت و ساز بسیار در زمینه ی ویلا، متاسفانه ساخت درصدی از آنها توسط پیمان کاران در کمترین زمان و یا با استفاده از مصالح نامرغوب صورت میگیرد. و نکته ی آخر اینکه رشد قیمت املاک در تهران بسیار بیشتر از شهرهای شمالی است.به این معنی که اگر شما ویلایی را در تهران به قیمت ۵۰۰میلیون تومان خریداری کرده، و ویلایی دیگر را با همین قیمت در شمال خریداری کنید، پس از گذشت چند سال شاهد افزایش چشمگیر قیمت ویلای خود در تهران خواهید بود، این در حالی است ویلای شمال پیشرفت چندانی نداشته است.

خرید زمین و باغ در اطراف تهران و خرید ویلای ارزان در شهریار و کرج را با املاک فدک، تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید