کردامیر شهریار

کردامیر یکی از روستاهای قدیمی شهریار می باشد که با وجود ویلاهای لوکس و زیبا در آن تلفیقی از مدرنیته و بافت قدیمی در آن به وجود آمده است.

روستاهای شهریار، نقش مهمی در افزایش شهرت این شهرستان داشته اند. سرسبزی مناطق اطراف شهریار، روح انسان را به پرواز در می آورد و لذت تنفس در یک هوای مطبوع و پاک را به او می بخشد. به دلیل وجود همین جاذبه ها است که افراد زیادی، خرید ویلا در شهریار را در اولویت قرار می دهند.

کردامیر شهریار یکی از این روستاها است که در وصف آن همواره به شکوه و جلال بی بدیلی اشاره می گردد. این روستا در غرب شهرستان شهریار جای گرفته است و به عنوان قدیمی ترین روستای آن نیز شناخته شده است.

نقشه کردامیر
نقشه کردامیر شهریار 

پیشینه کردامیر شهریار به حدی غنی است که قدمت آن را برای سال های پیش از اسلام، تعیین نموده اند. هر چند که از جزئیات سابقه این روستا، اطلاعات زیادی در دست نیست اما وجود آثار باستانی متعدد در آن، فرهنگ و تمدنی که در میان ساکنان آن در جریان بوده است را به تصویر می کشد. نمونه ای از این فرهنگ، عطوفت و مهربانی مالکان باغ ها با مردمی است که اگر در آن روزگار در هر منطقه دیگری می زیستند، بی شک از ظلم و زورگویی اربابان آن مناطق در امان نمی ماندند.

ویژگی های منحصر به فرد این روستا باعث شده تا خرید و فروش ویلا در آن رونق داشته باشد و انواع ویلای ارزان به وفور در آن یافت می شود.

در حال حاضر این روستا به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه ای که دارد، برای ساخت انواع ویلای لوکس، مورد توجه قرار گرفته است. از این رو، هر ساله عده زیادی از افراد، خرید ویلا در کردامیر را بهانه ای برای مشاهده چشم اندازهای جذاب این روستا می کنند.

 

ویلاهای کردامیر با امکانات و تجهیزات مدرن و کامل خود، لذت زندگی در کردامیر را به افراد می بخشد تا بتوانند به دور از تنش و هیجانات مضر شهرها، لحظات شادی را در آن ها، سپری کنند. [کردامیر شهریار]

بازگشت به بالا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید